Dokumentālās filmas “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” pirmizrāde

 
 
Dokumentālās filmas “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” pirmizrāde

Šā gada 31. martā kinoteātrī “Splendid Palace” notika Staņislava Tokalova dokumentālās filmas “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” pirmizrāde. Pirms filmas notika šaha lielmeistara Alekseja Širova simultānspēles seanss. Šaha lielmeistaram pretim stājas jaunie Latvijas šaha talanti. Šaha seanss notika uz Lielās zāles skatuves, un pirmizrādes viesi spēli varēja vērot no zāles, kā tas parasti notiek arī šaha čempionātos.

Režisors Staņislavs Tokalovs savā filmā cenšas ielūkoties M.Tāla – ne tikai kā šahista, bet arī kā izcilas personības dziļumos. Filmā tiek izmantoti arhīva materiāli,  intervijas ar Tāla bērniem Žannu un Georgiju, kā arī ar šahista laikabiedriem. Liela nozīme ir arī mūzikai - M.Tāla iemīļoto komponistu Rahmaņinova un Baha skaņdarbus izpilda gan pati Žanna Tāla, gan Latvijas pianisti Dainis Tenis (grupa "DaGamba”), Tālivaldis Deksnis un Juris Žikovs.
Kā jau ziņots, filma “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” ir scenārista un režisora, Nacionālās balvas Lielais Kristaps saņēmēja Staņislava Tokalova debijas filma dokumentālajā žanrā. 
Filmas “Laiks, kura nav. Mihails Tāls” pirmizrāde tiek rīkota ar Rietumu labdarības fonda, “Tal Residence”,  Mihaila Tāla fonda un  Latvijas šaha federācijas atbalstu.